WYCIECZKA DO ZIELONEJ DOLINY W KRZEPTOWIE

22 maja (poniedziałek) grupa 1, 2 i 3 pojadą na wycieczkę do Zielonej Doliny w Krzeptowie. Grupa 4 i 5 na wycieczkę pojedzie 23 maja (wtorek). Wyjazd zarówno 22 maja jak i 23 maja zaplanowany jest o godzinie 9.00, powrót na obiad około godziny 13.30. W tych dniach dzieci wracające z wycieczki wyjątkowo będą miały podaną zupę i II danie jedno po drugim. Na wycieczkę zabieramy suchy prowiant. Prosimy zaopatrzyć dzieci w wygodny stój zapewniający swobodę ruchów.

Program wycieczki:

  – zwiedzanie gospodarstwa wraz z możliwością karmienia zwierząt (kozy, owce, baranki, cap) z przewodnikiem, który opowiada dzieciom o życiu na wsi, obowiązkach rolnika i zwierzętach, pokazuje jak zwierzęta żyją, gdzie śpią oraz w jaki sposób doi się kozy

–   zwiedzanie ogródka wiejskiego i nauka o roślinach (dzieci mają możliwość dotknąć, powąchać zioła typu mięta, majeranek, dowiadują się jak wygląda nawóz wiejski, rozpoznają podstawowe gatunki warzyw i/lub owoców)

  – czas na posiłek w zakresie własnym

   – warsztaty: Pasowanie na farmera w plenerze – wyhodowanie własnej roślinki, którą dzieci zabierają ze sobą do Przedszkola, Szkoły (fasola, szczypior)

   – pasowanie na koziego generała – wydojenie (sztucznej) kozy Łatki. Opowiadanie przez przewodnika na temat przetworów uzyskiwanych z mleka koziego

  –   czas wolny na dużym placu zabaw.

Wycieczka potrwa około 3,5 do 4 godzin.